Jesteś tutaj:

Były emocje, były nagrody czyli obłaskawianie fiata pandy…

2013-07-16

Pogoda pokrzyżowała nam trochę szyki i planowana na niedzielę impreza pod nazwą „Bezpieczna rodzina na drodze” o mały włos musiałaby zostać odwołana z powodu deszczu. Wykorzystując chwile bez opadów przeprowadziliśmy jej najważniejszą część: konkursową jazdę samochodem testowym (fiat panda) i udzielanie pierwszej pomocy na fantomie. Musieliśmy zrezygnować natomiast z wyścigów na torze rowerowym i pokazów motolotniarskich.

Do rywalizacji na aucie testowym zgłosiło się 5 panów i jedna pani. Wszyscy przez przystąpieniem do rywalizacji musieli oczywiście dmuchnąć w przysłowiowy balonik podawany przez policjantów z Łańcuta.Próby zaliczane przez zawodników na parkingu Centrum Sportowo – Rekreacyjnego, miały wymusić dokładną i precyzyjną jazdę. I tak rywalizacja polegała na jak najbliższym dojeździe do ściany z kartonów, slalomie i wjeździe do garażu. Aby zadanie utrudnić, sędziowie z Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie, umieścili na masce pandy metalowy talerz z piłeczką tenisowa. Każdy gwałtowny ruch kierownicą lub pedałem gazu powodował, iż piłeczka wypadała z talerza i  zgodnie z regulaminem próby, należało auto zatrzymać aby umieścić piłeczkę w talerzu. Że tak przygotowane konkurencje nie należą do łatwych, przekonali się uczestnicy naszych zawodów.Dość powiedzieć, że tak prosta próba jak dojazd do ściany, może być również niebywale trudnym zadaniem.

Po zakończeniu emocjonującej rywalizacji na parkingu przyszła kolej na sprawdzenie umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Te umiejejętności  sprawdzali znakomici rzeszowscy ratownicy drogowi na fantomie, który podłączony do komputera przekazuje wszelkie informacje o prowadzonym sztucznym oddychaniu.

A teraz pora na wyniki. Pierwsze miejsce wykręcił Tomasz Napieralski, drugi był Maciej Preis, a trzecie miejsce przypadło Dominikowi Rybakowi. Próby sprawnościowe udanie zaliczyła też Beata Peszek, jedyna reprezentantka pań z Białobrzegów. Wszyscy startujący otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Białobrzegach.

 PS Impreza „Bezpieczna rodzina na drodze” mogła się odbyć dzięki wsparciu Urzędu Gminy w Białobrzegach, Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie, Firmy AUTO- RES, dealerowi Fiata i Hyundaia w Rzeszowie oraz Powiatowej Komendy Policji  w Łańcucie.

 

Czytano: 21312 razy