Jesteś tutaj:

PIS przegrał z Weteranami – w finale Amatorskiej Ligi Orlika

2013-09-13

Emocje zdecydowanie większe niż podczas słabiutkich meczów rozgrywanych przez naszą narodową reprezentację towarzyszyły wielkiemu finałowi Amatorskiej Ligi Orlika (edycja lato – jesień 2013), który odbył się w środę na obiektach Centrum Sportowo – Rekreacyjnego.W meczu o super puchar ufundowany przez Urząd Gminy w Białobrzegach palma pierwszeństwa przypadła ekipie Weteranów (Białobrzegi), którzy pokonali ekipę PIS (Kosina) 9:4.

Warto odnotować, iż w tej edycji ALO wystąpiło w sumie aż 16 drużyn reprezentujących nie tylko mieszkańców gminy Białobrzegi. Chęć rywalizacji na białobrzeskim Orliku zgłosiły także ekipy m.in. z Łańcuta i Rakszawy. Piłkarze walczyli o punkty w dwóch kategoriach wiekowych – młodzież szkolna i dorośli (otwarta).

We wszystkich meczach rozegranych na Orliku padły w sumie 94 bramki. Miano najlepszych strzelców przypadło zaś Dawidowi Glacowi (PIS – kategoria szkolna), który zanotował na swoim koncie 35 strzelonych bramek i Maciejowi Żółtkowi - 9 bramek (KS Szlachta – kategoria otwarta).

Pięknym podsumowaniem wielotygodniowych zmagań na Orliku był mecz o super puchar, w który zmierzyły się najlepsze dwie drużyny w swoich kategoriach. I tak na sztucznej trawie, w środowy wieczór, spotkały się ekipy PIS i Weteranów (kategoria otwarta). W meczu obfitującym w gorące sytuacje pod bramkami, lepszymi okazali się Weterani, który z minuty na minutę pojedynku uzyskiwali coraz większą przewagę nad młodzieżą z PIS. Ostatecznie Weterani wygrali 9 do 4.

Pamiątkowe medale zwycięskim ekipom wręczył Marian Kurek, dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Białobrzegach.Kolejna odsłona Amatorskiej Ligi Orlika za parę miesięcy - już na wiosnę 2014 roku….

Czytano: 21663 razy