Jesteś tutaj:

Gemy, sety i medale – czyli tenisowy zawrót głowy

2013-09-14

Miał lać deszcz a świeciło słońce. Miało być zimno a był ciepły dzień. Wszystko więc wyjątkowo sprzyjało turniejowi tenisa, który rozegrany został w sobotę, 14 września, na kortach Centrum Sportowo – Rekreacyjnego w Białobrzegach. Głównymi bohaterami tenisowych zmagań w grze deblowej  i pojedynczej byli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z gminy Białobrzegi uczestniczący w zajęciach „Tenisowego ABC”, czyli nauce podstaw gry w tenisa.

 

 

 

Jak przystało na prawdziwy turniej tenisowy zaczęło się wszystko od przyjmowania zgłoszeń uczestnictwa i losowania kolejności gier. Przed przystąpieniem do zmagań nie zabrakło również tenisowej rozgrzewki. A później przez parę godzin na 3 kortach słowa serwis, wolej, gem, set i mecz odmieniane były na wiele sposobów. Dość powiedzieć, że ogromne emocje które towarzyszyły zawodom spowodowały np. przegrane faworytów. I tak w walce o finał Szymon Chudzik i Szymon Wajda, zwycięzcy poprzedniego turnieju, ulegli parze Kamil Flejszar – Jonasz Haładyj. Zmagania turniejowe pokazały też z czym najbardziej nie radzą sobie młodzi tenisiści i nad czym muszą jeszcze popracować. Ale taką rolę doskonalenia umiejętności miał właśnie wypełniać turniej.

A teraz sprawa najważniejsza – wyniki rywalizacji. W turnieju par deblowych pierwsze miejsce wywalczyli Dawid Droździkowski - Kamil Świątoniowski. Na drugim miejscu uplasowali się Kamil Flejszar - Jonasz Haładyj. Trzecie miejsce przypadło w udziale deblowi dziewczyn: Iga Haładyj – Wiktoria Stryczek.

W grze singlowej najlepszą okazała się Aleksandra Miara, która wyprzedziła Rafała Brodowicza i Gabrielę Miarę.

Zwycięzcy odebrali z rąk prowadzących zajęcia instruktorów Agnieszki Skowron i Janusza Pawlaka, okolicznościowe medale i upominki rzeczowe ufundowane przez Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Białobrzegach.

 

 

Czytano: 19855 razy