Jesteś tutaj:

16 bramek na powitanie Nowego Roku

2014-01-02

Białobrzegi nie chcą być gorsze…Nie tylko znane i uznane drużyny piłki nożnej rozgrywają 1 stycznia towarzyskie mecze piłkarskie. Na przywitanie Nowego Roku w tej nietypowej formie zdecydowali się również amatorzy – piłkarze z Białobrzegów. W samo południe, 1 stycznia, na obiektach Centrum Sportowo – Rekreacyjnego rozegrały towarzyskie spotkanie drużyny „Weteranów” i KS „Szlachta”.

Oba zespoły znają się bardzo dobrze z rywalizacji w kolejnych edycjach Amatorskiej Ligi Orlika. Tym razem spotkanie obu zespołów przebiegało w niecodziennej atmosferze, chociażby z tego względu, że jeszcze parę godzin wcześniej większość zawodników sprawdzała swoje umiejętności na parkietach zabaw sylwestrowych. Mimo tego mecz miał swoją dramaturgię obfitującą w ładne akcje w polu, piękne strzały napastników i filmowe parady bramkarzy.

Przyznać jednak trzeba, że zmagania przebiegały w bardzo dobrej atmosferze i Jan Łuksik, sędzia zawodów, nie miał zbyt wiele pracy.

Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, iż w regulaminowym czasie (2 x 30 minut) wynik meczu zakończył się wynikiem 6 – 6. Na listę strzelców pierwszych bramek w sezonie 2014 wpisali się z „Weteranów” Grzesik (2), Wierzbicki (2), Wojnar (2) oraz z KS „Szlachta” Cyburt (2), Rupar (2), Kochman (1), Soński (1). W zarządzonych przez sędziego rzutach karnych lepsi okazali się piłkarze KS „Szlachta”, którzy zdobyli trzy bramki za sprawą Sońskiego, Słupka i Rupara. Dla „Weteranów” bramkę zdobył Wojnar.

Po zakończeniu tego niezwykłego spotkania, w „zielonej” scenerii Nowego - 2014 - Roku, piłkarze już umówili się na mecz, który chcą rozegrać 1 stycznia 2015 roku.

 A oto składy zespołów, które rywalizowały na boisku „Orlika”:

KS „Szlachta” – Grzegorz Orłoś, Wiesław Orłoś, Mariusz Orłoś, Bartłomiej Rupar, Damian Cyburt, Grzegorz Czajka, Wojciech Słupek,Mariusz Kochman, Konrad Soński

 „Weterani” – Witold Rzepka, Marek Trojnar, Andrzej Wierzbicki, Tomasz Wierzbicki, Grzegorz Mroszczyk, Andrzej Wojna, Piotr Słupek, Andrzej Kluz, Wiesław Grzesik, M. Piekarz, Mariusz Curzytek.

 

 

 

Czytano: 28998 razy