Jesteś tutaj:

Mróz i śnieg dodały uroku wędrowaniu

2014-01-30

11 st.C poniżej zera, śnieg i porywisty wiatr towarzyszyły „Wyprawie po kwiat paproci”, którą w sobotę, 25 bm., zorganizowało Centrum Sportowo – Rekreacyjne i Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Białobrzegach. W imprezie wzięli udział miłośnicy nordic walking z gminy Białobrzegi.

Białobrzegi od ubiegłego roku mogą się pochwalić przepięknym Parkiem Nordic Walking. Jego trasy przebiegają leśnymi duktami położonymi w lewobrzeżnej części gminy. Trasy Parku podzielone są na te łatwe do pokonania jak i te wymagające sporej już wprawy w chodzeniu z kijkami. Jest więc licząca ok. 13 km trasa „czarna” oraz nieco krótsze „czerwona” i „zielona”(najłatwiejsza).

Uczestnicy „Wyprawy po kwiat paproci” zdecydowali się na pokonanie trasy „czerwonej”. Prowadzi ona między innymi leśnymi drogami obok kaplicy św. Huberta i św. Antoniego.

Zgodnie z programem „Wyprawy…” jej uczestnicy odnajdywali ukryte na trasie marszu „skarby” – upominki ufundowane przez Gminę Białobrzegi. Słuchali również opowieści o historii zwiedzanej okolicy, które niezwykle interesująco prezentował historyk mgr Waldemar Ostrowski.

Na zakończenie „Wyprawy po kwiat paproci” jej uczestnicy spotkali się przy wspólnym ognisku, przygotowanym przez strażaków ochotników z Korniaktowa Północnego (kierujemy do nich słowa serdecznych podziękowań). Mimo przenikliwego zimna dopisywały bardzo dobrze humory a pieczone kiełbaski samkowały znakomicie.Umówiano się też na kolejne spotkanie fanów nordic walking.

 

 

 

Czytano: 29185 razy