Jesteś tutaj:

Gimnazjaliści na nartach w Gogołowie

2014-02-08

Tegoroczna zima do kapryśnych należy…Po wiośnie na początku stycznia przyszły na szczęście mrozy. Dzięki temu grupa 20 uczniów z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Białobrzegach mogła wziąć udział w projekcie „Nauka jazy na nartach zjazdowych”.

 

Na miejsce oswajania się ze zjazdówkami lub też doskonalenia posiadanych umiejętności wybraliśmy stok w Gogołowie koło Frysztaka. Zapewnia on doskonałe warunki dla tych, którzy pragną zarazić się białym szaleństwem. Co najważniejsze, jest bezpieczny dla osób stawiających pierwsze kroki na nartach zjazdowych, dysponuje również wypożyczalnią sprzętu narciarskiego.

Warto podkreślić, iż projekt „Nauka jazdy na nartach zjazdowych” mógł zostać zrealizowany dzięki bardzo dużemu wsparciu finansowemu przez Gminę Białobrzegi (w imieniu dzieci – serdeczne podziękowania kierujemy na ręce pana Franciszka Masłonia – wójta Gminy Białobrzegi).

Zajęcia z białobrzeskimi gimnazjalistami w dniach 30-31 stycznia oraz 3 i 5 lutego prowadzili doświadczeni instruktorzy Polskiego Związku Narciarskiego: Dominik i Aleksander Kołodziejczykowie z Rzeszowa. Z ramienia gimnazjum projekt realizowali dyrektor Marian Kurek, manager CSR Janusz Pawlak oraz nauczyciele: Jerzy Mielczarek i Andrzej Wojnar.

 

Czytano: 23577 razy