Jesteś tutaj:

Jak białobrzeskie panie świętowały Międzynarodowy Dzień Kobiet

2014-03-08

Okazuje się, że sposobów na spędzenie Międzynarodowego Dnia Kobiet może być bardzo wiele. Mieszkanki gminy Białobrzegi udowodniły to znakomicie.

Najpierw spotkały się z kijkami do nordic walking na trasie („czerwonej”) w Białobrzeskim Parku Nordic Walking w Korniaktowie Północnym. Po rozgrzewce przeprowadzonej przez Elżbietę Masłoń, instruktorkę NW, udały się na wędrówkę trwającą ok. 2 godzin. I to była tylko przygrywka do „aktywnej” soboty.

W Domu Kultury w Korniaktowie Północnym odbyła się druga część świętowania. Tu przy gorącej herbacie kobiety rozmawiały z rzeszowską wizażystką i charakteryzatorką Olgą Grzeszek. Panie poznały tajniki wykonywania makijażu, dowiedziały się np., co robić gdy wypadają brwi. Wizażystka doradziła też, jak przygotowywać makijaż, aby wyglądać zawsze pięknie.

Wszystkie panie mogły również skorzystać z pomiaru ciśnienia krwi przeprowadzanego przez pielęgniarkę Helenę Preis oraz badania tkanki tłuszczowej i porad dietetycznych udzielanych niezwykle interesująco przez dietetyczkę Małgorzatę Knych z Centrum Dietetycznego Natur House w Rzeszowie. Doradzała ona także jak unikać błędów w pozbywaniu się zbędnych kilogramów.

W Dniu Kobiet nie mogło oczywiście zabraknąć kwiatka dla naszych Ew. O czerwone, wiosenne tulipany zadbał Mieczysław Żak, sołtys Korniaktowa Północnego.

Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, że imprezę przygotowało Centrum Sportowo – Rekreacyjne w Białobrzegach, Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Białobrzegach oraz Rada Sołecka Korniaktowa Północnego.

 

 

Czytano: 24050 razy